top of page

Group

Public·12 members
Sebastian Rodriguez
Sebastian Rodriguez

The Hunter 2012 Unlock All 16


There is a statewide three-week archery bear season; a one-week muzzleloader bear season that offers three days of rifle hunting for certain classifications of hunters including juniors and seniors; and a four-day statewide firearms bear season that includes a Sunday.




The Hunter 2012 Unlock All 16


DOWNLOAD: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Furluso.com%2F2ubZ1q&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw2dfSkka1aQDuYB27b3gz6q



She recommended that hunters looking for bears focus first on finding food sources, ranging from apples to hard-mast crops like the nuts from oak, hickory and beech trees to standing agricultural crops. Then, she added, look for actual bear sign.


Potter County led the state in bear harvest; hunters got 188 there. Lycoming County was next best, producing 186 bears, followed by Tioga, with 185; Clearfield, with 158; Monroe, with 152; Clinton, with 150; Elk, with 140; Luzerne, with 125; Centre, with 117; and Bradford, with 108. Pike County produced 105, Wayne 100 and Carbon 97, as well.


A regulatory change adopted by the Board of Commissioners in 2020 permits properly licensed bowhunters to carry muzzleloaders when any deer or bear archery or muzzleloader seasons overlap again this year.


This allows archery deer or bear hunters to carry muzzleloaders during the Oct. 16-23 muzzleloader bear season, and use muzzleloaders during that time to harvest bears. Properly licensed hunters also may use muzzleloaders to harvest antlerless deer during this period since the antlerless-only muzzleloader deer season also runs from Oct. 16-23.


Bear hunters must wear a minimum of 250 square inches of fluorescent orange material on the head, chest and back combined at all times during the four-day general firearms season, or when participating in the muzzleloader or special firearms bear seasons. The orange must be visible from 360 degrees.


Hunting licenses for 2021-22 go on sale in mid-June and become effective July 1. After hunters purchase a general hunting license, they may apply for antlerless deer licenses based on staggered timelines, which will be outlined in the 2021-22 Pennsylvania Hunting & Trapping Digest, to be given free to all license buyers.


All elk licenses will be awarded by lottery, and hunters must apply separately for all seasons they wish to be eligible to hunt. Each application costs $11.97, meaning a hunter can enter all three drawings for $35.91. Individuals can be drawn for a maximum of one elk license per license year.


One change affecting all fall-turkey hunters is a vote by the board to prohibit the use of centerfire and rimfire rifles and handguns in the fall-turkey season. Season lengths also have been adjusted in many WMUs.


The one-day Spring Gobbler Youth Hunt will be held on April 23, 2022, from one-half hour before sunrise until noon. All junior license holders and mentored hunters 16 and under can participate in this special half-day hunt, as well as the other spring season dates.


The elk zone includes the following 16 counties: Bell, Breathitt, Clay, Floyd, Harlan, Johnson, Knott, Knox, Leslie, Letcher, Magoffin, Martin, McCreary, Perry, Pike and Whitley. Inside this 4.3 million-acre zone, elk may only be taken by hunters drawn for a quota hunt as previously described. All elk hunters must display a department-issued hang tag in their vehicles while hunting.


The season bag limit on elk is one per hunter per season, regardless of permit type. Hunters may not take an elk during a quota elk hunt and also take an elk out-of-zone during the same season. Elk hunters and those who accompany them, or any other person hunting public or private lands in the elk zone during firearm elk seasons, must comply with the hunter orange clothing law.


Elk may be taken from any county outside the zone by hunters who possess an annual Kentucky hunting license and an Out-of-Zone Elk Permit. These hunters must follow deer season regulations and use only the legal elk hunting equipment outlined above, but are not required to possess a Statewide Deer Permit.


Hunting licences provide hunting opportunities to New Brunswick hunters while managing populations for future use. Deer Licences are valid for all zones open for deer hunting. Resident hunters who wish to hunt antlerless deer may apply to the "Antlerless Deer Draw" (2020 deadline is August 21 close of regular business hours at authorized vendors and Service New Brunswick Centres and midnight on-line using the Fish and Wildlife Licensing system). ** See 'Antlerless Deer Draw Fact Sheet' under Related Links. Non-resident hunters must hunt "bucks only" in all zones.


This document provides the rationale supporting changes to fees, associated revenue information, and the legal authority:2012-ERD-Fish and Wildlife Licences and Applications.pdf, 2009 NR Fee changes.pdf


The HuntWise app combines pinpoint mapping features with accurate weather forecasting to provide hunters with the ideal tool to determine the best times and places to hunt all major North American game species. Complete your Hunter Ed certification, and you can get 50% off everything HuntWise PRO has to offer.


Under the plan announced Tuesday, the forest near Flagstaff would allow motorized vehicles to travel 30 feet from any open road. Campers and hunters in the North Kaibab Ranger District would have even more freedom, with campers allowed to go as far as 300 feet off-road and hunters able to drive freely on forest land.


"We constantly advocated for hunters to be able to use motorized retrieval of downed big game," said Tom Cadden, the spokesman. But he added that the department is still reviewing the Forest Service proposal.


Licensed to University of Florida HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 9/28/2012 08:31 PM 2012 All Florida Invitational - 9/28/2012 to 9/30/2012 2012 All Florida Invitational, Sanction #: OB-5953 Results Event 1 Women Open 200 Yard Freestyle Relay=============================================================================== Swum at Finals 1:29.80 A NCAA 1:30.62 B NCAA School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida, University of-FL 'A' 1:33.00 1:31.72 40 1) Hinds, Natalie 18 2) Russell, Sinead 19 3) Bohunicky, Jamie 21 4) Frehling, Kaitlin 20 23.13 45.66 (22.53) 1:08.83 (23.17) 1:31.72 (22.89) 2 Florida, University of-FL 'B' 1:36.80 1:33.79 34 1) McKnight, Lindsey 18 2) Linn, Ashlee 19 3) Zalewski, Ellese 20 4) Luthersdottir, Hilda 21 23.56 46.83 (23.27) 1:10.29 (23.46) 1:33.79 (23.50) 3 Florida State University-FL 'A' 1:33.75 1:33.92 32 1) Oliver, Tiffany 20 2) Dressel, Kaitlyn 19 3) Cook, Katie 19 4) Buckley, Kelsey 19 23.25 46.06 (22.81) 1:10.22 (24.16) 1:33.92 (23.70) 4 Florida Gulf Coast University-FL 'A' 1:36.89 1:36.64 30 1) Wolfe, Megan 21 2) Tanninen, Christina 20 3) Morgan, Jennifer 18 4) Hamilton, Sara 18 24.26 48.13 (23.87) 1:12.23 (24.10) 1:36.64 (24.41) 5 University of Miami (Fl)-FG 'A' 1:32.14 1:36.77 28 1) Kling, Hannah 21 2) Worrall, Lucy 20 3) Fridell, My 20 4) Nicholson, Katherine 20 24.18 48.44 (24.26) 1:12.44 (24.00) 1:36.77 (24.33) 6 Florida State University-FL 'B' 1:37.87 1:37.77 26 1) Hoffman, Grace 19 2) Spinazzola, Bianca 17 3) Wilson, Hannah 20 4) Carter, Olivia 18 24.80 48.84 (24.04) 1:13.10 (24.26) 1:37.77 (24.67) 7 Florida Atlantic University-FG 'A' 1:35.34 1:37.80 24 1) Nilsson, Frida 20 2) Bucz, Eszter 21 3) Crino, Rachel 18 4) Dodge, Katie 18 24.14 48.18 (24.04) 1:12.94 (24.76) 1:37.80 (24.86) 8 University of Miami (Fl)-FG 'B' 1:39.40 1:38.34 22 1) Ligon, Kathleen 18 2) Wiley, Amy 19 3) Johansson, Sofia 23 4) Smith, Kayla 22 25.22 49.96 (24.74) 1:14.26 (24.30) 1:38.34 (24.08) 9 University of North Florida-FL 'A' 1:40.10 1:39.97 16 1) Sanchez, Ellice mae 19 2) Bernard, Rebeca 19 3) Bernard, Maria 19 4) McCallum, Natalie 19 25.63 50.47 (24.84) 1:15.64 (25.17) 1:39.97 (24.33) 9 Nova SouthEastern University-FG 'A' 1:40.69 1:39.97 16 1) Zielinski, Kristen 18 2) Bransford, Ashley 21 3) Zatylny, Alexandra 21 4) Cutter, Linea 19 25.37 50.52 (25.15) 1:14.96 (24.44) 1:39.97 (25.01) 11 Florida Gulf Coast University-FL 'B' 1:38.12 1:40.04 12 1) Akenberger, Jamie 21 2) Beaubrun, Dani 22 3) Coutts, Heather 19 4) Holling, Maggie 19 25.45 49.76 (24.31) 1:14.66 (24.90) 1:40.04 (25.38) 12 Florida Atlantic University-FG 'B' NT 1:41.37 10 1) Nowak, Michala 21 2) Grodesky, Morgan 19 3) Moeller, Stephanie 20 4) Selts, Bree 18 25.42 50.83 (25.41) 1:16.00 (25.17) 1:41.37 (25.37) 13 Nova SouthEastern University-FG 'B' 1:42.03 1:41.54 8 1) Black, Erin 21 2) Akoubian, Samantha 20 3) Schumes, Miranda 18 4) Collymore, Kimba 23 25.38 51.24 (25.86) 1:16.74 (25.50) 1:41.54 (24.80) 14 University of North Florida-FL 'B' 1:42.00 1:43.00 6 1) Kennedy, Janie 2) Woods, Bridget 19 3) Janowicz, Lissa 19 4) Evans, Sara 21 25.80 50.55 (24.75) 1:16.75 (26.20) 1:43.00 (26.25) Event 2 Men Open 200 Yard Freestyle Relay=============================================================================== Swum at Finals 1:18.36 A NCAA 1:19.19 B NCAA School Seed Finals Points =============================================================================== 1 Florida State University-FL 'A' 1:21.15 1:20.09 40 1) Murray, Paul 20 2) Bailey, Trice 21 3) Sanders, David 21 4) Weber, Mark 22 20.51 40.48 (19.97) 1:00.79 (20.31) 1:20.09 (19.30) 2 Florida, University of-FL 'A' 1:23.70 1:20.74 34 1) Deborde, Bradley 20 2) Munch, Ricky 19 3) Werner, Pawel 19 4) Curby, Matt 19 20.37 40.53 (20.16) 1:00.75 (20.22) 1:20.74 (19.99) 3 Florida Atlantic University-FG 'A' 1:20.91 1:23.34 32 1) Williams, Eric 22 2) Burtez, Matthieu 19 3) Persson, Torbjorn 19 4) Walsh, John 20 20.89 41.44 (20.55) 1:02.64 (21.20) 1:23.34 (20.70) 4 Florida State University-FL 'B' 1:24.20 1:24.33 30 1) Kingsford, Jake 18 2) McMurry, Anthony 18 3) Fozkos, Tyler 20 4) Mitchell, Max 20 21.53 42.40 (20.87) 1:03.81 (21.41) 1:24.33 (20.52) 5 Florida, University of-FL 'B' 1:24.80 1:24.54 28 1) Homer, Christian-Paul 19 2) Cieslak, Marcin 20 3) Solaeche-Gomez, Eduardo 18 4) Goossen, Levar 19 21.30 42.42 (21.12) 1:03.63 (21.21) 1:24.54 (20.91) 6 Nova SouthEastern University-FG 'A' 1:25.46 1:27.26 26 1) Davis, Joshua 20 2) Shelley, James 20 3) Pfahler, Cameron 21 4) Simpson, Esau 21 21.95 44.06 (22.11) 1:06.06 (22.00) 1:27.26 (21.20) 7 Florida Atlantic University-FG 'B' NT 1:27.89 24 1) Forbes, Alan 21 2) Gunn, Ross 21 3) Steele, Joey 19 4) Gunn, Adam 18 22.31 43.93 (21.62) 1:06.26 (22.33) 1:27.89 (21.63) 8 Nova SouthEastern University-FG 'B' 1:27.47 1:28.32 22 1) Pombo, Santiago 22 2) Cates, Addison 19 3) Mehlan, Florian 22 4) Zizlin, Michael 20 22.55 44.27 (21.72) 1:06.39 (22.12) 1:28.32 (21.93) Event 3 Women Open 500 Yard Freestyle=============================================================================== 4:38.13 A NCAA 4:47.79 B NCAA Name Age School Prelims Finals Points ===============================================================================A - Final 1 Beisel, Elizabeth 20 Florida-FL 4:50.86 4:47.07 B 20 26.11 54.43 (28.32) 1:23.08 (28.65) 1:52.02 (28.94) 2:21.07 (29.05) 2:50.34 (29.27) 3:19.53 (29.19) 3:48.80 (29.27) 4:18.11 (29.31) 4:47.07 (28.96) 2 Thielmann, Jessica 18 Florida-FL 4:53.60 4:52.72 17 26.72 55.50 (28.78) 1:24.49 (28.99) 1:53.88 (29.39) 2:23.46 (29.58) 2:53.26 (29.80) 3:23.15 (29.89) 3:53.17 (30.02) 4:23.27 (30.10) 4:52.72 (29.45) 3 Mathieu, Alicia 20 Florida-FL 4:54.93 4:54.93 16 27.87 57.28 (29.41) 1:26.97 (29.69) 1:56.90 (29.93) 2:26.98 (30.08) 2:56.87 (29.89) 3:26.79 (29.92) 3:56.42 (29.63) 4:26.01 (29.59) 4:54.93 (28.92) 4 Bucz, Eszter 21 Fla. Atlantic-FG 5:01.20 4:58.26 15 27.04 56.53 (29.49) 1:26.62 (30.09) 1:56.78 (30.16) 2:27.00 (30.22) 2:57.30 (30.30) 3:27.82 (30.52) 3:58.39 (30.57) 4:28.65 (30.26) 4:58.26 (29.61) 5 Jacobi, Madison 19 Florida St.-FL 5:00.45 4:58.42 14 27.78 57.42 (29.64) 1:27.52 (30.10) 1:57.69 (30.17) 2:28.06 (30.37) 2:58.28 (30.22) 3:28.75 (30.47) 3:58.95 (30.20) 4:29.27 (30.32) 4:58.42 (29.15) 6 Kovacs, Anett 21 Fla. Atlantic-FG 4:56.93 4:59.50 13 27.46 57.21 (29.75) 1:27.31 (30.10) 1:57.75 (30.44) 2:28.22 (30.47) 2:58.65 (30.43) 3:29.17 (30.52) 3:59.65 (30.48) 4:29.83 (30.18) 4:59.50 (29.67) 7 Henkel, Julia 20 Florida St.-FL 4:59.91 4:59.80 12 27.70 57.32 (29.62) 1:27.00 (29.68) 1:57.02 (30.02) 2:26.91 (29.89) 2:57.19 (30.28) 3:27.82 (30.63) 3:58.94 (31.12) 4:29.67 (30.73) 4:59.80 (30.13) 8 Lehtonen, Eva 21 FGCU-FL 5:01.42 5:01.24 11 27.61 57.82 (30.21) 1:28.39 (30.57) 1:58.97 (30.58) 2:29.66 (30.69) 3:00.26 (30.60) 3:30.82 (30.56) 4:01.02 (30.20) 4:31.51 (30.49) 5:01.24 (29.73) B - Final 9 Cuda, Josie 18 Florida St.-FL 5:03.95 5:00.90 9 28.41 58.57 (30.16) 1:28.87 (30.30) 1:59.37 (30.50) 2:29.67 (30.30) 3:00.10 (30.43) 3:30.35 (30.25) 4:00.57 (30.22) 4:31.09 (30.52) 5:00.90 (29.81) 10 Black, Erin 21 Nsu Sharks-FG 5:02.91 5:01.79 7 28.68 59.44 (30.76) 1:30.13 (30.69) 2:00.92 (30.79) 2:31.48 (30.56) 3:01.85 (30.37) 3:32.31 (30.46) 4:02.39 (30.08) 4:32.47 (30.08) 5:01.79 (29.32) 11 Taylor, Amy University-NF-FL 5:04.87 5:01.93 6 28.65 59.24 (30.59) 1:29.66 (30.42) 2:00.14 (30.48) 2:30.43 (30.29) 3:00.58 (30.15) 3:31.05 (30.47) 4:01.50 (30.45) 4:32.08 (30.58) 5:01.93 (29.85) 12 Akenberger, Jamie 21 FGCU-FL 5:05.42 5:03.74 5 28.93 59.56 (30.63) 1:30.43 (30.87) 2:01.44 (31.01) 2:31.94 (30.50) 3:02.62 (30.68) 3:33.26 (30.64) 4:03.72 (30.46) 4:34.02 (30.30) 5:03.74 (29.72) 13 Morgan, Jennifer 18 FGCU-FL 5:03.98 5:04.63 4 29.57 1:00.67 (31.10) 1:31.22 (30.55) 2:02.30 (31.08) 2:32.99 (30.69) 3:03.47 (30.48) 3:33.80 (30.33) 4:04.48 (30.68) 4:35.27 (30.79) 5:04.63 (29.36) 14 Zielinski, Kristen 18 Nsu Sharks-FG 5:12.90 5:08.93 3 27.70 58.05 (30.35) 1:28.70 (30.65) 1:59.66 (30.96) 2:30.84 (31.18) 3:02.13 (31.29) 3:33.96 (31.83) 4:05.92 (31.96) 4:37.98 (32.06) 5:08.93 (30.95) 15 Gonzalez, Alejandr 17 Miami-FG 5:13.73 5:13.74 2 28.10 58.15 (30.05) 1:29.50 (31.35) 2:00.74 (31.24) 2:32.10 (31.36) 3:03.67 (31.57) 3:36.20 (32.53) 4:08.73 (32.53) 4:41.89 (33.16) 5:13.74 (31.85) 16 Langford, Olivia University-NF-FL 5:14.29 5:14.74 1 28.32 59.37 (31.05) 1:30.68 (31.31) 2:02.65 (31.97) 2:34.95 (32.30) 3:05.98 (31.03) 3:37.96 (31.98) 4:10.45 (32.49) 4:42.93 (32.48) 5:14.74 (31.81) Event 4 Men Open 500 Yard Freestyle=============================================================================== 4:15.89 A NCAA 4:24.99 B NCAA Name Age School Prelims Finals Points ===============================================================================A - Final 1 Rousseau, Sebastie 21 Florida-FL 4:29.08 4:25.47 20 24.59 51.60 (27.01) 1:18.83 (27.23) 1:46.08 (27.25) 2:12.96 (26.88) 2:39.54 (26.58) 3:06.02 (26.48) 3:32.93 (26.91) 3:59.98 (27.05) 4:25.47 (25.49) 2 Taylor, Jason 21 Florida-FL 4:29.88 4:27.82 17 24.91 51.73 (26.82) 1:18.89 (27.16) 1:46.23 (27.34) 2:13.21 (26.98) 2:40.26 (27.05) 3:07.41 (27.15) 3:34.29 (26.88) 4:01.42 (27.13) 4:27.82 (26.40) 3 Signorin, Connor 20 Florida-FL 4:30.02 4:28.70 16 24.77 52.00 (27.23) 1:19.28 (27.28) 1:46.57 (27.29) 2:13.78 (27.21) 2:40.93 (27.15) 3:08.03 (27.10) 3:35.18 (27.15) 4:02.33 (27.15) 4:28.70 (26.37) 4 Omana, Carlos 19 Florida-FL 4:30.42 4:33.21 15 24.78 51.76 (26.98) 1:19.10 (27.34) 1:46.57 (27.47) 2:14.19 (27.62) 2:41.81 (27.62) 3:10.07 (28.26) 3:38.18 (28.11) 4:06.15 (27.97) 4:33.21 (27.06) 5 Pridemore, Derek 18 Florida St.-FL 4:42.23 4:39.68 14 25.60 53.58 (27.98) 1:21.78 (28.20) 1:50.04 (28.26) 2:18.31 (28.27) 2:46.61 (28.30) 3:15.00 (28.39) 3:43.40 (28.40) 4:11.94 (28.54) 4:39.68 (27.74) 6 Ball, Tyler 21 Florida St.-FL 4:41.24 4:39.81 13 25.17 52.88 (27.71) 1:21.10 (28.22) 1:49.74 (28.64) 2:18.24 (28.50) 2:47.01 (28.77) 3:15.88 (28.87) 3:44.68 (28.80) 4:13.21 (28.53) 4:39.81 (26.60) 7 Nordstrand, Oskar 21 Nsu Sharks-FG 4:42.72 4:41.05 12 25.08 53.02 (27.94) 1:21.51 (28.49) 1:50.43 (28.92) 2:19.14 (28.71) 2:48.07 (28.93) 3:16.46 (28.39) 3:45.29 (28.83) 4:14.26 (28.97) 4:41.05 (26.79) 8 Deedrick, Jack 20 Florida St.-FL 4:41.67 4:41.37 11 25.08 53.01 (27.93) 1:21.63 (28.62) 1:50.49 (28.86) 2:19.19 (28.70) 2:47.75 (28.56) 3:16.47 (28.72) 3:45.27 (28.80) 4:14.03 (28.76) 4:41.37 (27.34) B - Final 9 Rogers, Kevin 19 Florida St.-FL 4:43.32 4:40.68 9 25.63 53.99 (28.36) 1:22.38 (28.39) 1:50.70 (28.32) 2:19.08 (28.38) 2:47.94 (28.86) 3:17.09 (29.15) 3:45.99 (28.90) 4:14.45 (28.46) 4:40.68 (26.23) 10 Burtez, Matthieu 19 Fla. Atlantic-FG 4:43.21 4:40.79 7 25.84 54.07 (28.23) 1:22.78 (28.71) 1:51.21 (28.43) 2:19.43 (28.22) 2:47.95 (28.52) 3:16.76 (28.81) 3:45.60 (28.84) 4:14.19 (28.59) 4:40.79 (26.60) 11 Cates, Addison 19 Nsu Sharks-FG 4:44.05 4:40.85 6 26.05 54.70 (28.65) 1:23.42 (28.72) 1:52.34 (28.92) 2:20.81 (28.47) 2:49.62 (28.81) 3:18.40 (28.78) 3:47.07 (28.67) 4:14.31 (27.24) 4:40.85 (26.54) 12 Mehlan, Florian 22 Nsu Sharks-FG 4:46.84 4:45.40 5 25.85 54.11 (28.26) 1:22.54 (28.43) 1:51.23 (28.69) 2:20.34 (29.11) 2:49.40 (29.06) 3:18.60 (29.20) 3:48.05 (29.45) 4:17.37 (29.32) 4:45.40 (28.03) 13 Chambers, Cameron 21 Nsu Sharks-FG 4:46.80 4:47.25 4 25.97 54.34 (28.37) 1:23.45 (29.11) 1:52.86 (29.41) 2:22.12 (29.26) 2:51.21 (29.09) 3:20.09 (28.88) 3:49.33 (29.24) 4:18.52 (29.19) 4:47.25 (28.73) 14 Gunn, Adam 18 Fla. Atlantic-FG 4:53.49 4:51.16 3 25.38 54.49 (29.11) 1:24.35 (29.86) 1:53.73 (29.38) 2:23.66 (29.93) 2:53.65 (29.99) 3:23.60 (29.95) 3:53.82 (30.22) 4:24.16 (30.34) 4:51.16 (27.00) 15 Gunn, Ross 21 Fla. Atlantic-FG 5:02.50 4:58.12 2 25.10 53.97 (28.87) 1:24.10 (30.13) 1:54.27 (30.17) 2:24.52 (30.25) 2:54.91 (30.39) 3:25.72 (30.81) 3:57.01 (31.29) 4:28.23 (31.22) 4:58.12 (29.89) 16 Steele, Joey 19 Fla. Atlantic-FG 4:57.70 4:59.79 1 26.25 55.39 (29.14) 1:24.98 (29.59) 1:55.13 (30.15) 2:25.33 (30.20) 2:56.09 (30.76) 3:27.15 (31.06) 3:58.72 (31.57) 4:29.89 (31.17) 4:59.79 (29.90) Event 5 Women Open 200 Yard IM=============================================================================== 1:55.96 A NCAA 2:01.59 B NCAA Name Age School Prelims Finals Points ===============================================================================A - Final 1 Beisel, Elizabeth 20 Florida-FL 2:02.96 2:00.66 B 20 26.69 56.26 (29.57) 1:31.75 (35.49) 2:00.66 (28.91) 2 Russell, Sinead 19 Florida-FL 2:03.73 2:02.98 17 26.72 57.17 (30.45) 1:34.60 (37.43) 2:02.98 (28.38) 3 Linn, Ashlee 19 Florida-FL 2:04.54 2:03.91 16 27.43 57.31 (29.88) 1:35.07 (37.76) 2:03.91 (28.84) 4 Lehtonen, Eva 21 FGCU-FL 2:07.21 2:05.98 15 27.10 59.29 (32.19) 1:36.77 (37.48) 2:05.98 (29.21) 5 Polley, Kristine 21 Florida St.-FL 2:07.25 2:06.63 14 28.06 1:00.20 (32.14) 1:36.07 (35.87) 2:06.63 (30.56) 6 Leth-Espensen, Jul 20 FGCU-FL 2:07.52 2:07.78 13 27.22 1:00.10 (32.88) 1:36.80 (36.70) 2:07.78 (30.98) 7 Barrett, Jamie 21 Florida St.-FL 2:07.79 2:09.38 12 27.62 1:00.65 (33.03) 1:38.55 (37.90) 2:09.38 (30.83) 8 Bucz, Eszter 21 Fla. Atlantic-FG 2:07.21 2:13.29 11 28.10 1:02.34 (34.24) 1:41.72 (39.38) 2:13.29 (31.57)B - Final 9 Hamilton, Sara 18 FGCU-FL 2:08.57 2:07.12 9 59.56 ( ) 1:37.03 (37.47) 2:07.12 (30.09) 10 Daniels, Katherine 19 Miami-FG 2:08.98 2:07.53 7 26.98 59.94 (32.96) 1:37.47 (37.53) 2:07.53 (30.06) 11 Kling, Hannah 21 Miami-FG 2:08.76 2:08.44 6 1:00.38 ( ) 1:38.95 (38.57) 2:08.44 (29.49) 12 Chapple, Lauren 19 Nsu Sharks-FG 2:10.09 2:08.93 5 28.49 1:00.53 (32.04) 1:38.33 (37.80) 2:08.93 (30.60) 13 Buckley, Kelsey 19 Florida St.-FL 2:07.93 2:09.12 4 28.22 1:00.20 (31.98) 1:39.12 (38.92) 2:09.12 (30.00) 14 Anderson, Christin 21 Miami-FG 2:10.13 2:09.55 3 28.22 1:02.35 (34.13) 1:39.90 (37.55) 2:09.55 (29.65) 15 Evans, Sara 21 University-NF-FL 2:09.33 2:09.70 2 28.73 1:02.24 (33.51) 1:39.27 (37.03) 2:09.70 (30.43) 16 Woods, Bridget 19 University-NF-FL 2:10.84 2:09.95 1 28.45 1:02.42 (33.97) 1:39.51 (37.09) 2:09.95 (30.44) Event 6 Men Open 200 Yard IM=============================================================================== 1:43.62 A NCAA 1:49.09 B NCAA Name Age School Prelims Finals Points ===============================================================================A - Final 1 Solaeche-Gomez, Ed 18 Florida-FL 1:48.96 1


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page